Cesta do neznáma

Cesta do neznáma je jako vzít do ruky bílý plátno a začít na něj malovat bez předem daného námětu.

Představte si, že sedíte ve vlaku, který se vine krajinou, a nevíte, kam vás zavede. Každá zastávka je novým tahem štětce na plátně vašeho života. Cestování, ať už sami nebo s někým, koho máte rádi, je jako tvoření vlastního obrazu, kde neznámé destinace přináší nové barvy a tvary, jenž dříve nebyly představitelné.

Jen si to představte – nasednete na vlak, který vás odveze daleko od každodenního shonu, od všech stresů a napětí. Je to jako kouzelný štětec, který vymaže všechny starosti a nahradí je klidem a harmonií. Sedíte, koukáte z okna, vidíte, jak se krajina mění, a cítíte, jak se vám do duše vlévá nová energie, jako by se na plátně objevovaly další a další svěží barvy.

Já sám tohle zažívám, když jedu pracovat na Slovensko. Vždy si tu cestu nějak zpříjemním – čtu si knihu, nebo se prostě jen kochám výhledem z okna. Je to pro mě jako relaxační malba na plátno mé mysli, kde každý okamžik přidává nový, neopakovatelný detail.

Teď máme krásné počasí, tak využijte příležitosti, naberte krásnou energii a vydejte se do přírody. Váš plátno čeká na nové tahy štětce, na nové zážitky a dobrodružství.